Korzyści ze stosowania płynnego probiotyku z mikroorganizmami

O probiotykach, zwanych także czynnościową żywnością, słyszymy od dawna. Już w starożytności znany był dobroczynny wpływ na organizm ludzki bakterii fermentujących mleko. Bo to nic innego, jak ,,żywe drobnoustroje” (wg FAO/WHO), czyli doustnie podawane wyselekcjonowane kultury bakteryjne bądź drożdży, zwykle bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus). Badania naukowe potwierdziły, iż możemy traktować je jako czynnik bioleczniczy, bowiem dowiedziono skuteczność korzystnego działania dla zdrowia w przewodzie pokarmowym gospodarza. Wytwarzana jest bowiem immunomodulacja oraz zachowana prawidłowa flora fizjologiczna.

Należy pamiętać, iż utrzymanie odpowiedniego stosunku dobrych do złych bakterii w przewodzie pokarmowym, czyli 85% i 15%, chroni nas od problemów. Często bagatelizujemy rolę dobrych bakterii, błędnie myśląc, iż stosuje się je tylko podczas antybiotykoterapii, a nasz organizm potrzebuje ochrony ,,na co dzień”. Zatem jak to ,,dobro” dostarczyć?

Probiotyki dostępne na rynku są w różnych postaciach. Spotykamy kapsułki, tabletki, ampułki, czy nawet czekoladki lub krople dla dzieci. W naszej ofercie ukazały się płynne probiotyki. Jest to ciekawa alternatywa dla poprzednich, bowiem zawierają o wiele więcej pożytecznych mikroorganizmów i działają już w jamie ustnej.

Płynne probiotyki uzyskuje się wykorzystując naturalny proces fermentacji składników bezmlecznych, jest to ekstrakt mieszanki ziół, kwiatów, oraz probiotycznej mikroflory bakteryjnej.

Produkty te nie zawierają cukrów ani słodzików, zatem są bezpieczne, a także i polecane dla diabetyków, bowiem wyrównują poziom cukru. Picie probiotyków poleca się także kobietom w ciąży, matkom karmiącym oraz osobom starszym. Polewanie probiotykiem stóp cukrzycowych zwiększa ich regenerację.

Wystarczy niecała łyżka koncentratu dziennie, by szybciej i skuteczniej uporać się z problemami naszej flory jelitowej. Probiotyki zwiększają wchłanialność w jelitach, a zatem przyczyniają się do doskonałego wykorzystania składników dostarczonego pokarmu.

Warto wiedzieć, iż spożywanie witamin z grupy B bez probiotyków, nie przetworzy ich. Dodatkowo probiotyki wspomagają układ immunologiczny, a nawet hamują działanie niektórych bakterii chorobotwórczych oraz neutralizują toksyny, zatruwające nasz organizm. Korzystnie wpływają także na stany depresyjne i stres, które dopadają nas w dzisiejszych czasach.

Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto stosować probiotyki 🙂