Zdrowe mydło probiotyczne

Probiotyki kojarzą nam się głównie z suplementami diety bądź ze składnikami produktów
spożywczych, mających za zadanie utrzymać zdrowie naszego kładu pokarmowego. Jednakże producenci kosmetyków odkryli ich zupełnie nowe zastosowanie, wykorzystując posiadane przez nie właściwości w produktach, które stanowią kompleksową odpowiedź na potrzeby naszej skóry. Szczepy tych probiotycznych bakterii znajdziemy także w nowych produktach do higieny.

Mikrobiologiczne mydło w płynie /MM/ nie posiada w swoim składzie detergentów oraz
konserwantów, a co najważniejsze zawiera aż 3,6 x 10⁵ szczepów żywych kultur bakterii fermentacji mlekowej, jak również witaminy i minerały.

Delikatne mydło jest całkowicie bezpieczne dla naszej skóry, co potwierdzają przeprowadzone badania mikrobiologiczne oraz dermatologiczne /ITA test/.

Produkt ten przeznaczony jest do mycia rąk i całego ciała. Zawarte w nim probiotyczne szczepy mikrobiologiczne, nadają mu szczególne właściwości, działając błyskawicznie i wielokierunkowo na nasz organizm.

Biopreparat tworzy na powierzchni skóry aktywną barierę ochroną, przyczyniając się do rozwoju prawidłowej mikroflory i eliminując patogeny skórne. Regenerują naszą skórę, jednocześnie zapobiegając zachodzącym w niej procesom zapalnym. Nadają jej gładkość i miękkość. Dodatkowo mikrobiologiczne mydło w naturalny sposób uelastycznia skórę, łagodzi podrażnienia, a także przyspiesza proces ich gojenia.

Z dobrodziejstwa tych produktów może korzystać każdy z nas, a w szczególności osoby ze skórą wrażliwą, trądzikową, czy atopowym zapaleniem skóry.