Zastosowanie mikroorganizmów w szambach i oczyszczalniach przydomowych

Zastosowanie mikroorganizmów w szambach, oczyszczalniach przydomowych

Na naszym kontynencie żyje mnóstwo przeróżnych mikroorganizmów, z których jedne to patogeny, inne- bardzo pożyteczne mikroorganizmy o szerokim zastosowaniu. Jedna z tych wielu możliwości to oczyszczanie szamb i oczyszczalni przydomowych. Zwykle szamba nie są czyszczone na skutek obecnych w nich toksycznych gazów oraz ze względu na to, że takie ,,ręczne zabiegi” nie są łatwe. W związku z tym, w takich nieoczyszczanych zbiornikach nadmiernie narasta kamień moczowy, jak i osad denny trudny do wypompowania, a więc takie zbiorniki przestają efektywnie funkcjonować. W takim przypadku z pomocą przychodzą nam preparaty Bio-Trakt®. To specjalnie dobrana kompozycja naturalnych probiotycznych mikroorganizmów, zarówno tlenowych, jak i beztlenowych bakterii, promieniowców, grzybów oraz drożdży, wzajemnie ze sobą współpracujących, mogących przetrwać w różnych środowiskach, udrażniających trakcje ściekowe oraz wspomagających procesy fermentacyjne w szambach, oczyszczalniach przydomowych.

 

Proces fermentacji polega na eliminacji gnicia dzięki pracy mikroorganizmów probiotycznych. Następuje naturalna mineralizacji osadu i zmniejszenie jego ilości     powierzchni ścieków  tworzy się kożuch, w którym substancje organiczne zostają rozłożone przez użyte mikroorganizmy. Giną także insekty, normalnie obecne w  szambach. Preparaty mikrobiologiczne przyczyniają się także do dezynfekcji zbiorników, wypierając oraz likwidując chorobotwórcze drobnoustroje.

Niewątpliwą zaletą takich produktów biologicznych jest nie tylko wystarczająco szybka regeneracja szamb, ale również stopniowa eliminacja odorów. Przyjemny zapach ,,fermentujących owoców” oznacza, że zbiornik już się oczyścił.

Dodatkowo użycie naszej biotechnologii pozwala na odzyskanie wody ze ścieków (nawet 90% objętości zrzuconych ścieków), którą można powtórnie wykorzystać do podlewania trawników, drzewek, krzewów i upraw warzywnych.

Taki proces oczyszczania ścieków jest zdecydowanie jednym z najbardziej efektywnych i niedrogim do stosowania w warunkach domowych. Należy także dodać, iż biopreparaty te są w pełni biodegradowalne oraz całkowicie bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin